Czym będzie się wyróżniał iPhone 14?

Artykuł sponsorowany
6 września 2022

Jesteś fanem urządzeń z nadgryzionym jabłkiem? W poniższym artykule dowiesz się, czy warto wymienić obecny model na tegoroczny iPhone 14.

Popularność iPhone’ów 

Mijają lata od momentu zaprezentowania pierwszego modelu iPhone’a, a do dnia dzisiejszego – każdy kolejny model tego urządzenia jest jednym z najpopularniejszych w swojej klasie. Polacy pokochali urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka. Zastanawiasz się, z czego wynika ta popularność? Urządzenia Apple w dalszym ciągu uznawane są za prestiżowe. Można jednak śmiało powiedzieć, że cena idzie tutaj w parze z jakością. Ich flagowe urządzenia – iPhone’y, są wykonane z bardzo dobrych komponentów, a ich wydajność w wielu przypadkach całkowicie rozkłada na łopatki konkurencje. Uwielbiany jest również sam system iOS, który zachwyca minimalizmem i intuicyjnością, której bardzo często brakuje urządzeniom z Androidem.

Czym będzie się wyróżniał iPhone14

Już tej jesieni doczekamy się prezentacji najnowszego modelu ze stajni Apple, iPhone’a 14. Zastanawiasz się, co będzie go odróżniać od poprzednich wersji? Niestety nie wszystkie informacje są już dostępne publicznie. Z tego co na ten moment wyciekło do Internetu, możemy liczyć na zdecydowane pomniejszenie tak zwanego 'notcha’, Zamiast niego, na obudowie mają pojawić się dwa mniejsze otwory, w miejscu przedniego aparatu i modułu Face ID, który pozwala na odblokowywanie telefonu dzięki twarzy. Wyspa, a więc miejsce z tyłu obudowy poświęcone aparatom, ma być nieco większa od poprzednich modeli.

Jedną z najciekawszych informacji i największych różnic względem poprzednich modeli – są wersje kolorystyczne. Wszystko wskazuje na to, że do sprzedaży trafią wersje fioletowe, złote czy czerwone! Dzięki temu wybór będzie zdecydowanie większy, a Ty dopasujesz idealny kolor do swoich preferencji!

Mimo, że w każdym roku Apple walczy o to aby jego smarfony były szybsze i bardziej wydajne, warto wspomnieć o nowym, tegorocznym procesorze. iPhone 14 będzie sprzedawany z procesorem A16 Bionic, który ma być najmocniejszym w historii. Celem jest w tym przypadku zarówno przyspieszenie działania telefonu i jego poszczególnych funkcji, jak i sama wydajność energetyczna. Według wielu przecieków A16 Bionic trafi jednak tylko do dwóch najmocniejszych wariantów iPhone’a 14, w związku z czym zdecydowanie warto przemyśleć ich zakup zamiast podstawowej wersji.

Pod kątem samego aparatu z przodu nie doświadczymy zmian. Z tyłu natomiast rozdzielczość jednego z trzech aparatów zostanie zwiększona do 48 Mpix w porównaniu z edycją 13. Może to oznaczać jeszcze wyższą jakość fotografii i szersze możliwości kadrowania w trudnych warunkach oświetleniowych. Dzięki temu iPhone 14 stanie się jeszcze lepszym narzędziem pracy oraz aparatem wykorzystywanym na wakacjach czy pod kątem social mediów.

Nie możesz się już doczekać? Kiedy tylko trafi do oficjalnej sprzedaży, iPhone 14 może być właśnie Twój! To idealny czas na wymianę modelu na nowy.

iPhone 14 –  kiedy premiera?

Prezentacja najnowszego iPhona 14 ma mieć miejsce 7 września w Cupertino, o godzinie 19:00 czasu polskiego. Planowana jest nie tylko premiera czterech wersji nowego iPhone’a, ale również i innych urządzeń! Niestety na ich temat nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Internauci snują teorie dotyczące zaprezentowania przez Apple nowych słuchawek lub nowej wersji szalenie popularnego Apple Watcha. Na ten moment są to oczywiście domysły, a z poznaniem prawdy wszyscy będziemy musieli poczekać do finalnej prezentacji.