Komputery poleasingowe – skąd one pochodzą i co warto wiedzieć na ich temat?

Artykuł gościnny
20 kwietnia 2021

Zakup poleasingowych urządzeń elektronicznych staje się coraz popularniejszą formą inwestycji. Użytkownicy chętniej dziś sięgają po komputery poleasingowe, zamiast kupować fabrycznie nowy sprzęt.

Dlaczego? Skąd tego typu wyposażenie pochodzi i co warto o nim wiedzieć? W tym materiale przedstawiamy szczegóły, dzięki którym podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej nie powinno stanowić dla Ciebie problemu.

Czy komputery używane są tak samo wydajne, jak urządzenia nowe?

Zacznijmy od wieku. Komputery poleasingowe zazwyczaj są urządzeniami kilkuletnimi (od 1 roku, do nawet 5-6 lat). Technologia od tego momentu oczywiście rozwinęła się w naprawdę imponujący sposób, lecz w wielu przypadkach urządzenia przystosowane do pracy biurowej lub domowej eksploatacji, nie potrzebują tak zaawansowanych parametrów. Najlepszym przykładem na to jest fakt, że kilkuletnie komputery używane oferują:

  • 8-16 GB pamięci RAM,
  • dyski twarde HDD lub pojemne SSD,
  • mocne karty graficzne,
  • zaawansowane i funkcjonalne płyty główne umożliwiające rozbudowę,
  • wielordzeniowe procesory i5 lub i7.

Czy zatem lata eksploatacji nie miały na nie wpływu? Wiele firm kupuje sprzęt komputerowy w formie leasingu, by uzyskać tzw. koszty, które pozwalają zoptymalizować ilość płaconych podatków. Jest to więc sprzęt nowy lub bardzo mało używany, o czym możesz przekonać się na własne oczy. Zwróć więc przed zakupem uwagę na klasę. Jeśli jest to A+, dany model prawdopodobnie wygląda i działa jak nowy komputer prosto od dystrybutora.

Czy kupując używany komputer, klient otrzymuje gwarancję?

Tak. W przypadku oferty sklepu KomputeryMarkowe.pl, klient otrzymuje gwarancję na okres 12 miesięcy. Nie jest to jednak gwarancja producenta, tylko sprzedawcy. Jeśli więc sprzęt ulegnie uszkodzeniu, użytkownik ma rok na to, by skontaktować się z firmą KomputeryMarkowe.pl (oczywiście jeśli uszkodzenie nie wynika z rażącego niedbalstwa lub jest uszkodzeniem mechanicznym). Otrzyma wtedy bezpłatne wsparcie w postaci naprawy i przywrócenia sprzętu do pełnej sprawności.

Co ciekawe, istnieje także możliwość wykupienia specjalnej gwarancji PREMIUM, która obejmuje standardowy okres 24 miesięcy. Czy warto? Biorąc pod uwagę komputery używane i ich dużo niższe ceny, bez wątpienia opłaca się dołożyć ok. 100-200 złotych do zakupu, by mieć pewność, że sprzęt będzie serwisowany nieodpłatnie przez okres 2 lat!

Skąd pochodzą używane komputery?

Komputery poleasingowe skupowane są od firm, które wymieniają sprzęt na nowy lub upadają i muszą pozbyć się mienia z jak najniższą stratą. Firmy odpowiedzialne za handel tego typu urządzeniami są w stanie wynegocjować bardzo atrakcyjne warunki i ceny. Dzieje się tak, ponieważ kupują oni hurtowe ilości urządzeń, np. wszystkie, których konkretna działalność chce się pozbyć. Dzięki temu mogą w późniejszym czasie zapewnić klientom niskie ceny sprzętu – co może stanowić okazję dla innej firmy, która potrzebuje laptopów, komputerów, monitorów i pozostałych urządzeń dla nowopowstałego przedsiębiorstwa.

Mamy nadzieję, że wiesz już wszystko na temat poleasingowych sprzętów IT. Zrobiliśmy co w naszej mocy, by przedstawić tego rozwiązania w sposób rzetelny i zgodny z obecnymi standardami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat parametrów, stosunku jakości do ceny i dostępnych technologii, wejdź na KomputeryMarkowe.pl. Znajdziesz tam zróżnicowane komputery używane, laptopy, monitory i wiele innych urządzeń przeznaczonych do zastosowań biurowych, domowych lub specjalistycznych.