Najlepsze modele chromebooków w 2022 roku

Artykuł sponsorowany
21 grudnia 2022

Zastanawiasz się, czym różnią się chromebooki od laptopów? Chcesz poznać zalety tego rozwiązania? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, w którym odpowiemy na twoje pytania.

 

 

 

Czym są chromebooki?

Chromebook to zwykły laptop, ale nie ma na nim zainstalowanego Windowsa i systemu Google – a funkcjonuje Chrome OS. Chromebooki są tańsze, głównie dlatego, że mają stosunkowo słabszą specyfikację. Nie znajdziemy tutaj potężnych procesorów, ogromnej pamięci RAM czy karty graficznej. Jeśli zainstalujesz na nich system Windows, w większości przypadków nie będą działać płynnie (zwłaszcza najtańsze chromebooki). Jeśli jednak ktoś chce kupić potężnego chromebooka, to też nie będzie miał z tym problemu. System operacyjny Chrome oparty jest na systemie Linux i przeglądarce Chrome. Można na nim instalować aplikacje, ale tak naprawdę są to przeglądarki. Możesz wybierać między oprogramowaniem biurowym, przetwarzaniem obrazu, słuchaniem wideo, filmów lub muzyki. Wszystko, czego potrzebujesz do codziennej podstawowej pracy, znajdziesz tutaj. Ciekawostką jest to, że niektóre chromebooki obsługują również aplikacje na Androida. Ich listę bez problemu znajdziesz w Internecie.

Dla kogo polecane są chromebooki?

Chromebook będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na podstawowym urządzeniu w bardzo atrakcyjnej, niskiej cenie. Skorzystają z niego z pewnością dzieci i osoby starsze, którym nie zależy na najmocniejszych specyfikacjach, dostępnych w topowych modelach laptopów. Chromebooki cieszą się również ogromną popularnością wśród studentów i uczniów, którzy wybierają te urządzenie do edukacyjnych celów.

Jakie modele chromebooków warto wybrać?

Zastanawiasz się jaki model chromebooka wybrać? Wariantów na rynku jest dostępnych tak wiele, że z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Poniżej odnajdziesz propozycje, które z pewnością są warte uwagi.

  • Laptop ACER Chromebook CB315-3H 15.6″ –  świetna propozycja do zabrania w podróż. Laptop wytrzymuje niespełna 13 godzin na baterii, dzięki czemu nie będziemy uzależnieni od dostępu do prądu.
  • Laptop ACER Chromebook 315 CB315-3H 15.6″ – to idealny laptop do szkoły, między innymi ze względu na swoją bardzo niską wagę.
  • Laptop ACER Chromebook CP713-2W-P81D 13.5″ – model, który wyróżnia się na tle innych bardzo wydajnym procesorem. Tym samym stają się idealną propozycją dla osób wymagających.
  • Laptop ACER Chromebook 317 CB317-1H-C1E3 17.3″ – najlepszy wybór dla osób, którym zależy na dużym, czytelnym wyświetlaczu, na przykład do oglądania swoich ulubionych filmów lub seriali.
  • Laptop ACER Chromebook 314 CB314-2H 14″ –  jeden z najtańszych modeli dostępnych w internecie, jednak w dalszym ciągu nie odstaje od konkurencji pod kątem wydajności i długości pracy na baterii.

Jak widzisz, każdy model może różnić się od siebie nie tylko designem, ale również i specyfikacją. Dzięki temu możemy dopasować wybór do swoich osobistych preferencji i upodobań. Chromebooki to rodzaj laptopów, które z pewnością przyciągną wzrok osób, które potrzebują dobrego laptopa w bardzo niskiej cenie, który nie zaburzy ich domowego budżetu. W obliczu szalejącej inflacji i sytuacji gospodarczej w naszym kraju, z pewnością warto postawić na oszczędności związane z wyborem nieco tańszego modelu komputera, którym mogą być właśnie chromebooki.