Szkolenia IT – zadbaj o cyberbezpieczeństwo w swojej firmie

Artykuł gościnny
10 czerwca 2021

Za sprawą cyfrowej transformacji obsługa programów i aplikacji już dawno przestała być zarezerwowana dla specjalistów IT. Każdy pracownik biurowy obsługuje dziś Worda, Excela i bardziej zaawansowane narzędzia, które są niezbędne podczas pracy zdalnej i stacjonarnej. Rosnąca liczba pracowników korzystających z sieci firmowej sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców rozważa profesjonalne szkolenia. Cyberbezpieczeństwo nie jest zagadnieniem z przyszłości. Jak zarządzać bezpieczeństwem IT we własnej firmie?

Skuteczne szkolenia – cyberbezpieczeństwo nauczane przez specjalistów

Cyberbezpieczeństwo to czynności mające na celu przeciwdziałanie cyfrowym zagrożeniom, takim jak nieautoryzowany dostęp do danych czy ingerencja osób trzecich w zasoby przedsiębiorstwa.

Jednym z najpopularniejszych i najprostszych sposobów na zapoznanie się z tematem cyberbezpieczeństwa w firmie jest profesjonalne szkolenie. Zarządzanie bezpieczeństwem IT wymaga wiedzy i narzędzi, a przedsiębiorstwa, które nie wdrożyły zabezpieczeń, każdego dnia są narażone na ataki ze strony złośliwego oprogramowania, które mogą prowadzić do kradzieży wrażliwych danych i utraty zaufania klientów.

Szkolenia, których tematem jest cyberbezpieczeństwo, dostarczają wiedzy oraz narzędzi pozwalających m.in. na wykrywanie luk w systemach, zabezpieczanie urządzeń mobilnych czy przeprowadzanie testów penetracyjnych. Uczestnicy kursu dowiadują się również, w jaki sposób hakerzy piszą wirusy, kradną dane do logowania czy włamują się do sieci Wi-Fi. Szkolenia z zarządzania bezpieczeństwem IT pozwalają w pełni zapoznać się ze sposobem działania wybranych programów chroniących, a także wpływają na zwiększenie świadomości pracowników na temat możliwych zagrożeń.

Najpopularniejsze szkolenia IT w 2021 roku

Wiele firm pracuje dziś w trybie zdalnym lub hybrydowym, co zwiększa konieczność ochrony wrażliwych zasobów. Brak świadomości wagi cyberbezpieczeństwa może prowadzić do wycieku lub kradzieży danych, dlatego tak ważne są szkolenia IT. Poznań i firmy działające w jego okolicach potrzebują dziś nowoczesnych rozwiązań informatycznych, które przyspieszają działanie firmy, a równocześnie chronią wrażliwe dane. Oto kilka najpopularniejszych szkoleń IT w 2021 roku:

  • Szkolenie MS Teams – Microsoft Teams to jedno z narzędzi niezastąpionych podczas pracy zdalnej. Szkolenie MS Teams przeznaczone jest dla pracowników biurowych, zarządu oraz kadry menedżerskiej i kierowniczej. Uczestnicy kursu uczą się, w jaki sposób

wykorzystywać MS Teams na co dzień w celach komunikacji wewnątrzfirmowej i biznesowej, a także poznają wszystkie funkcje aplikacji, takie jak czat, wideokonferencja, kalendarz czy praca zespołowa.

  • Szkolenie MS Office 365 – Microsoft 365 jest produktem, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienną pracę biurową. Word, Excel i PowerPoint to programy, z których każdego dnia korzystają firmy na całym świecie. Szkolenie Office 365 usprawnia pracę zdalną, a także ukazuje wszystkie zalety przechowywania plików w chmurze oraz udostępniania i edytowania projektów online..
  • Szkolenie Untangle – zabezpieczenie sieci firmowej, monitoring i analiza ruchu sieciowego oraz ochrona danych i urządzeń to wyzwania, przed którymi stają wszystkie firmy. Szkolenie Untangle jest adresowane do pracowników, którzy będą odpowiedzialni za obsługę oprogramowania. Produkty Untangle stanowią skuteczny sposób na zabezpieczenie i zoptymalizowanie sieci firmowej, niezależnie od stopnia jej rozproszenia. Uczestnicy szkolenia mogą nauczyć się obsługi produktów i aplikacji Untangle, takich jak NG Firewall, SD-WAN Router oraz Command Center.

Szukasz profesjonalnego i skutecznego szkolenia IT, a Poznań to miejsce, w którym działa Twoja firma? Zabezpiecz swoją firmę wraz z SECURIVY – oficjalnym partnerem Microsoft, który organizuje liczne szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa.