Jak dobrze przygotować się do otwarcia domeny?

Artykuł gościnny
18 maja 2017

Każda osoba która chce uruchomić w Internecie stronę, portal, platformę usługową czy też bloga staje przed koniecznością zarejestrowania domeny internetowej. Pod nią nasz produkt czy usługi będą dostępne w sieci. Miejsce w którym w łatwy i szybki sposób zakupisz swoją domenę to na przykład domeny.pl

 

Pierwsze kroki

Jeśli chcesz działać w Internecie, pierwsze co musisz zrobić to wybór odpowiedniego serwera – hosting www. Jest to obszar na którym zostanie umiejscowiona Twoja strona wraz ze wszystkimi danymi. Warto zdać sobie sprawę, że hosting to nie to samo co serwer – dokładnie mówiąc hosting to obszar znajdujący się na serwerze wyznaczony dla Ciebie. Przy wyborze dostawcy, musisz zastanowić się do czego będziesz jej używał i czy cechy serwera są odpowiednie.

Trzeba zwrócić uwagę na:

  • Limit procesora.
  • Miesięczny transfer danych.
  • Ilość oraz możliwości tworzenia Baz MySQL.
  • Miejsce na dysku.

Istotną kwestią o której również nie możesz zapomnieć jest tworzenie kopii bezpieczeństwa.

Wybór domeny

Jeśli podjęliśmy decyzję o uruchomienie domeny, musimy dobrze zastanowić się nad jej nazwą. Powinna ona spełniać kilka funkcji:

  • Powinna być krótka.
  • Nazwa powinna nawiązywać do kategorii jaką dotyczy – marki albo potrzeb klienta lub usług.
  • Prosta pisownia – czyli tak jak słyszymy tak piszemy.
  • Nie używamy nazw czy też skrótów znanych marek bądź też firm.

Warto również wiedzieć, że im więcej odpowiedników nazw naszej domeny wykupimy tym lepiej – oczywiście warto w tej kwestii również zachować zdrowy rozsądek. Bardzo łatwo można przedstawić to przykładzie – jeśli chcemy nazwać naszą stronę na przykład „psie szczęście” to warto założyć domenę główną „psieszczescie.pl” oraz kilka dodatkowych o końcówkach com.pl lub innych. Ma to znaczenie szczególnie, jeśli zakładacie, że Wasza firma może mieć większy zasięg niż nasz kraj – wtedy warto wykupić domeny z końcówką .com lub .eu. Spowoduje to, że działalność będzie o wiele bezpieczniejsza gdyż ciężej będzie się podszyć oszustom czy osobom próbującym stać się konkurencją.

Trzeba zdać sobie sprawę, że w momencie Twojego sukcesu, to domeny, które brzmią podobnie zyskują na dużej atrakcyjności. Najczęściej wykorzystywane jest to do szerzenia przestrzeni reklamowej lub daje możliwość podszycia się konkrecji jak i osobą chcąc oszukać lub naciągnąć potencjalnych klientów. Mało kto zdaje sobie sprawę z płynących z tej strony zagrożeń.

Jeśli podejdziesz do sprawy należycie, to postawienie własnej domeny nie będzie żadnym kłopotem, a może dać Tobie dużo korzyści – między innymi reklamę fakt, że dzięki temu zdobędziesz nowych klientów nie tylko z terenu naszego kraju, ale i Europy. Jedyne co może okazać się wadą własnej domeny jest pilnowanie, aby nasza adres nie wygasł. Aby tego uniknąć dokładnie zapisz datę do kiedy obowiązuje, a bez żadnych problemów będziesz cieszyć się swoim miejscem w Internecie.

Więcej na: https://domeny.pl/serwery-wirtualne.html


#Artykuł sponsorowany