Niezawodny dostawca hostingu – po czym poznać, że to właśnie ten?

Artykuł gościnny
9 sierpnia 2018

Na rynku dostępnych jest coraz więcej firm oferujących hosting; jest on właściwie niezbędny, jeśli chodzi o prowadzenie strony www czy sklepu internetowego. Czym jednak kierować się przy jego wyborze, by potem nie być zawiedzionym? Poniżej kilka wskazówek dla osób, które zastanawiają się, na co zwrócić szczególną uwagę.

Po pierwsze – bezpieczeństwo

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, czy wybrany dostawca hostingu zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo serwerów. Ważny jest m.in. system zasilania awaryjnego (dzięki czemu nie trzeba obawiać się o przerwy w działaniu serwera). Dobrze, jeśli dostawca hostingu współpracuje również z kilkoma niezależnymi dostawcami internetowymi (eliminuje ryzyko wystąpienia błędów i zakłóceń w działaniu serwisów www) oraz oferuje usługę automatycznego, codziennego backupu. Istotne jest również to, jak działa Centrum Danych – czy jest w stanie pracować w każdych warunkach, jaka jest jego lokalizacja i czy wszystko jest przygotowane tak, by nic nie zakłóciło jego funkcjonowania.

Wsparcie techniczne zawsze, gdy tego potrzebujesz

Niezawodny dostawca hostingu wyróżnia się także profesjonalnym wparciem technicznym, które dodatkowo jest czynne 24 h na dobę. Nieprzewidziane problemy mogą zdarzyć się w każdym momencie, dlatego tak ważne jest, by klient mógł bez przeszkód skontaktować się z obsługą hostingu i opisać swój przypadek. Istotny jest również krótki czas reakcji na zgłoszony problem.

Kompleksowe działanie

Dostawca hostingu powinien oferować wszystko, czego potrzebujemy, dlatego przed rozpoczęciem poszukiwań odpowiedniej firmy warto wypisać sobie w notatniku aspekty usługi, na których nam szczególnie zależy. Najczęściej chodzi o możliwość zakupu domeny, szybki hosting (dyski SSD), certyfikaty SSL i serwery dedykowane. Oczywiście warto też zwrócić uwagę na stosunek liczby oferowanych usług do ceny za cały pakiet; najczęściej jednak najlepiej opłacalny jest zakup najbardziej rozbudowanej opcji.

Zapytaj innych

W razie wątpliwości co do wyboru dostawcy hostingu warto zapytać o opinię osoby, które mają już własne strony www. Z jednej strony będą w stanie polecić niezawodnych dostawców, z drugiej – wskazać, co według nich jest najważniejsze przy wyborze usługi.

#Artykuł partnera