Potrzebujesz mobilnego routera LTE? Postaw na produkty marki Teltonika

Artykuł gościnny
1 listopada 2021

Internet wrósł w tkankę przedsiębiorstw na tyle, że funkcjonowanie bez komunikacji tego typu w ogóle nie wchodzi w grę. Jednak nie wszędzie jest możliwe albo choćby uzasadnione rozciągnięcie sieci kablowej. I wtedy trzeba zainwestować w naprawdę dobry router LTE.

Sieć wszędzie tam, gdzie jej potrzebujesz

Mobilne routery LTE mają całkiem sporo zastosowań. Wykorzystuje się je na przykład w tymczasowych halach wystawowych, magazynach zewnętrznych, w przemyśle paliwowym, w transporcie, przemyśle energetycznym czy nawet w czasie prac serwisowych. Ich siła polega na tym, że można na ich podstawie błyskawicznie zbudować sprawnie działającą sieć. Nie każdy router jednak na to pozwoli – wiele słabszych modeli po prostu nie będzie w stanie obsłużyć bardziej złożonej struktury sieci.

Dlaczego akurat Teltonika?

Marka Teltonika znana jest profesjonalistom od lat. Ich routery mobilne LTE wyróżniają się wszechstronnością, ale to nie jest ich jedyna zaleta. Najważniejszym atutem jest prawdopodobnie duże zróżnicowanie oferty, co pozwala dobrać sprzęt najlepszy do konkretnych zastosowań. Sporo dostępnych modeli można podejrzeć na stronie https://www.senetic.pl/teltonika/routery_teltonika/. Co decyduje o przewadze routerów tej marki?

  • Bardzo wygodna i intuicyjna sygnalizacja stanu pracy. Gniazdo kart SIM jest dostępne, wiele modeli diodami sygnalizuje w czytelny sposób siłę sygnału, na obudowie brak jest zbędnych elementów informujących o nieistotnych parametrach pracy.
  • Są to routery, których oprogramowanie można bardzo łatwo flashować, co pozwala czy to błyskawicznie reagować na konkretne zagrożenia, czy aktualizować sprzęt, aby był on zawsze w pełnej gotowości.
  • Teltonika udostępnia system zarządzania routerem przez interfejs webowy, dzięki czemu można łatwo skonfigurować sieć, ustalić zasady tunelowania VPN, filtrować urządzenia czy przeglądać zaawansowane ustawienia. Nie zawsze jest to potrzebne na co dzień, ale z pewnością ułatwia konfigurację wstępną i analizę ewentualnych incydentów.
  • Dzięki przemyślanej konstrukcji i dobrej jakości komponentom są to routery trwałe, niezawodne, gwarantujące uzyskanie maksymalnej siły sygnału. To ma znaczenie, zwłaszcza że routery mobilne LTE często są stosowane w środowisku narażonym na spore natężenie szumów.

Sprzęt prawie niezniszczalny

Jednym z najciekawszych pomysłów producentów routerów jest umożliwienie ich instalacji na standaryzowanych rackach, co zdecydowanie ułatwia życie przy planowaniu przestrzeni. Drugim ważnym aspektem konstrukcyjnym jest wzmocniona obudowa. W większości nie są to oczywiście urządzenia pancerne, ale tym bardziej niż można powiedzieć o nich, że są delikatne. To ważne, ponieważ często routery stosowane są jako urządzenia serwisowe albo jako element sieci tymczasowej, co oznacza, że równie często będą przenoszone lub magazynowane. Konstrukcja typu rugged oznacza, że kiedy znów będą potrzebne, wystarczy je przetrzeć z kurzu i zainstalować. Jeśli dodatkowo uda się zachować przyjemną estetykę, to można już mówić o projektowym sukcesie, choć oczywiście w przypadku takiego sprzętu to, jak wygląda, nie jest nawet w połowie tak ważne, jak działanie.