System IT w biznesie – co warto wiedzieć?

Artykuł sponsorowany
31 stycznia 2024

System IT we współczesnym przedsiębiorstwie wymaga skutecznych narzędzi, dzięki którym można zarządzać komputerami. Na jakie rozwiązanie warto zwrócić uwagę?

Rozwój technologii informatycznych odgrywa kluczową rolę w funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Wraz z postępem cyfryzacji rośnie znaczenie efektywnego zarządzania systemem IT. Jak zadbać o system informatyczny w firmie?

System IT – co warto wiedzieć?

Systemy informatyczne odgrywają kluczową rolę w biznesie, umożliwiając sprawną komunikację, zarządzanie danymi oraz efektywne funkcjonowanie różnych procesów w firmie. Istotnym elementem w kontekście obsługi klienta jest servicedesk. Zapewnia centralny punkt kontaktu pomiędzy użytkownikami końcowymi a zespołem IT. Natomiast helpdesk koncentruje się na rozwiązywaniu konkretnych problemów technicznych. Oba elementy są niezwykle istotne, aby system IT w firmie działał sprawnie.

Z kolei system ticketowy to narzędzie umożliwiające śledzenie, przypisywanie i rozwiązywanie zgłoszeń od użytkowników. To efektywny sposób na zarządzanie problemami, monitorowanie postępu prac oraz świadczenie usług IT na wysokim poziomie. W zarządzaniu systemem IT istotny jest też monitoring komputera. To proces śledzenia aktywności, wydajności oraz bezpieczeństwa komputerów w sieci. Jeśli więc chcesz wzmocnić cyberbezpieczeństwo twojej firmy, wybierz oprogramowanie, które kompleksowo dba o systemy IT i pozwala obsłużyć wszystkie procesy w jednym systemie.

Czym jest ITManager?

ITManager to innowacyjne narzędzie stworzone przez polskiego producenta. Oferuje kompleksowe usługi centralnego zarządzania komputerami. Dzięki funkcjom takim jak baza konfiguracji, zarządzanie legalnością oprogramowania, zdalne zarządzanie czy monitoring sieci LAN stanowi skuteczne wsparcie dla działu IT. Jedną z kluczowych funkcji jest baza konfiguracji komputerów i oprogramowania. Automatyczna inwentaryzacja konfiguracji sprzętowo-systemowej komputerów oraz analiza zmian konfiguracji stanowisk umożliwiają błyskawiczne reagowanie na wszelkie nieprawidłowości.

ITManager oferuje szereg korzyści. Przede wszystkim dzięki korzystnemu stosunkowi ceny do funkcji umożliwia oszczędności dla przedsiębiorstwa. Optymalizuje wykorzystanie infrastruktury, zabezpiecza przed nieautoryzowaną instalacją oprogramowania i wyciekiem danych. Elastyczność narzędzia pozwala dostosować je do konkretnych potrzeb firmy. Wpływa pozytywnie na realizację celów biznesowych oraz zwiększa skuteczność i wydajność działu IT.  Umożliwia dostosowanie zakresu funkcjonalności do konkretnych wymagań, a jego polskie pochodzenie gwarantuje zgodność z polskim systemem prawnym i organizacyjnym.