Najbardziej wymagające programy edukacyjne dla nauczycieli

Artykuł sponsorowany
9 października 2023 3662

Model nauczania dzieci, choć często krytykowany przez opinię publiczną, mocno ewoluuje. Zmiany te są poniekąd podyktowane wdrażaniem nowoczesnych technologii, z których, chcąc nie chcąc korzystamy. Dlaczego więc nie wykorzystać tego potencjału na lekcjach? Jednym z największych wyzwań jest opanowanie programów edukacyjnych, które nie tylko zwiększą efektywność lekcji, ale także pozwolą na szybsze przyswojenie materiału. Które programy edukacyjne są najbardziej wymagające?

Które programy są najbardziej wymagające dla nauczycieli?

Okres nauki zdalnej możemy ocenić jako czas, w którym branża IT bardzo mocno koncentrowała się na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań do nauczania na odległość. I choć ten model nauczania najprawdopodobniej już nie wróci, wciąż aktywnie możemy korzystać z wielu ciekawych rozwiązań informatycznych, które nie tylko pozwolą na przygotowanie ciekawej, interaktywnej lekcji, ale także zapewnią możliwość efektywnego zarządzania klasą lub organizacją materiału szkoleniowego.

Spośród wielu dostępnych na rynku rozwiązań wybraliśmy te, które cieszą się największą popularnością, a przy okazji sprawiają największe problemy. Zacznijmy od EdPuzzle – świetnego programu, który pozwoli na stworzenie ciekawych lekcji i sprawdzianów, zapewniających uczniom zrozumienie materiału z lekcji. Sam program oferuje bardzo bogatą bibliotekę filmów i sprawdzianów, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, by od zera stworzyć własny projekt, idealnie dopasowany do wytycznych danego przedmiotu. Nauczyciele często oceniają EdPuzzle jako trudny program na początek, głównie ze względu na mnogość funkcjonalności.

To samo możemy powiedzieć o Classcraft. Kolejne oprogramowanie, które wdraża element grywalizacji do nauki, dzięki czemu dzieci uzyskują dodatkową motywację do nauki. Główna przeszkoda? Wiele opcji, zniechęcających do faktycznego wykorzystania rozwiązania w klasach. 

Jak radzić sobie z problemami z obsługą nowoczesnego oprogramowania?

Największe problemy z programami edukacyjnymi dla nauczycieli wynikają z bogactwa ich funkcjonalności. Pierwsze zderzenie z tak rozbudowanym systemem może zniechęcić i sprawić, że nie będziemy mieli pojęcia, jak zacząć pracę z danym programem. Na szczęście na stronie producenta znajdziemy szereg materiałów, które przeprowadzą nas za rękę od samego początku. W równym stopniu możemy liczyć na ciekawe treści na YouTube, gdzie nauczyciele lub prowadzący zaznajomią nas z podstawowymi funkcjonalnościami każdego programu edukacyjnego i pozwolą na samodzielne wykazanie się podczas praktycznych ćwiczeń. 

Chcesz prowadzić innowacyjne lekcje? Postaw na dobry sprzęt

Bez względu na to, jaki program edukacyjny wybierzemy, bardzo istotne jest, by wykorzystywać wysokiej jakości sprzęt, który w klasie okaże się niezawodny w każdej okoliczności. Wytrzymała bateria, mocny procesor, świetna jakość dźwięku oraz mała waga zwiększająca komfort transportu – to główne czynniki wpływające na naszą decyzję o zakupie laptopa do szkoły. Na szczęście bon 2500 złotych dla nauczyciela zapewnia nam możliwość wyboru jednego z laptopów dostępnych pod adresem https://www.mediaexpert.pl/poradniki/komputery-i-tablety/bon-na-laptop-dla-nauczyciela.

Znajdziemy tam wiele urządzeń, które mieszczą się w granicach budżetu przewidzianego na dofinansowanie laptopa dla nauczyciela. Dłuższa chwila spędzona na porównywaniu różnych laptopów pozwoli nam na wybór takiego urządzenia, które posłuży nam przez wiele następnych lat pracy w szkole.