Dlaczego warto skorzystać z programu do windykacji?

Artykuł gościnny
5 września 2020

Z danych opublikowanych w lipcu br. wynika, że w ciągu całego pierwszego kwartału 2020 r. łączna kwota płatności zaległych od 30 dni lub więcej, wzrosła prawie o 909 mln zł! Co więcej, na koniec marca br. sumaryczne zadłużenie polskich firm wobec banków i kontrahentów wyniosło aż 33,16 mld zł! Co ważne, nie warto odkładać w czasie prób odzyskania należnych naszej firmie pieniędzy, np. brak środków może zmusić nas do odłożenia w czasie planowanych wcześniej inwestycji. Czy istnieje zatem sposób, który może pomóc naszej firmie w efektywniejszym ściąganiu należności od wierzycieli? Odpowiedź może być tylko jedna – program do windykacji!

Kto powinien skorzystać z programu do windykacji?

Program do windykacji został stworzony głównie z myślą o firmach usługowych oraz osobach fizycznych, np. magazynach, firmach produkcyjnych oraz hurtowniach. Przy korzystaniu z niego, nie ma znaczenia liczba zatrudnionych pracowników, ale liczba obsługiwanych klientów – program do windykacji jest polecany szczególnie firmom, które obsługują nawet kilkaset klientów. Co zyskujemy dzięki niemu?

Korzyści płynące z zakupu programu windykacyjnego

Decydując się na zakup programu windykacyjnego znacznie poprawiamy skuteczność windykacji – dzięki niemu nasi pracownicy nie przegapią żadnego połączenia przychodzącego i zwiększą skuteczność oddzwaniania nawet o 300%! Co więcej, dzięki niemu możemy obniżyć koszty windykacji – budowa oprogramowania umożliwia prowadzenia zautomatyzowanych kampanii telefonicznych, e-mail oraz SMS.

Program do windykacji umożliwia również rozwinięcie zasięgu samej windykacji – umożliwia zwiększenie liczby wykonanych połączeń oraz wysłanych wiadomości, co przekłada się na kontakt z wierzycielem różnymi kanałami. Tak prowadzone postępowanie windykacyjne jest naprawdę skuteczne!

Obsługa programu windykacyjnego

Oprogramowanie jest bardzo intuicyjne – program podpowiada nam np. jakie dane należy wprowadzić w danej rubryce oraz umożliwia zapisanie wzoru pisma. Pozwala również na wychwycenie błędów – podajemy w nim dane dłużnika, wartości jego wierzytelności, a program sam oblicza wysokość zadłużenia! To znacznie ułatwia prowadzenie przez nas danych postępowań i sprawia, że są one efektywniejsze.

Dzięki programowi do windykacji mamy ciągły dostęp do bazy naszych wierzycieli oraz możemy sprawdzać, na jakim etapie jest dana sprawa, niezależnie od tego, w jakim miejscu się aktualnie znajdujemy.

Program do windykacji to inwestycja warta uwagi – to nie tylko ułatwienie pracy, ale szereg udogodnień dla funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa.