Miejsce na serwery Dell

Artykuł gościnny
30 sierpnia 2021

O szafie serwerowej mówi się w kontekście przechowywania danych. To jeden z niezbędnych elementów wykorzystywanych przez branżę IT. Oczywiście w olbrzymich obudowach można zmieścić szereg danych, co jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o prognozy. Wydajne serwery Dell Poweredge zawsze należy przy tym dopasować od potrzeb użytkownika. Niezwykle istotne będzie również to, jaki model procesora zostanie wybrany oraz z jakiej pamięci masowej Fibre Channel będziemy chcieli korzystać.

Zalety przechowywania danych w szafie serwerowej

Szafy rack, jakie wykorzystują na przykład serwery Dell, przeszły bardzo długą drogę do swojej obecnej postaci. Nie zmienił się natomiast cel. Chodzi oczywiście o przechowywanie danych biznesowych dużych czy średnich firm. Jest to także konieczne w małym biurze. To daje dużą wydajność obliczeniową, a warto pamiętać, że z roku na rok ilość gromadzonej pamięci masowej się zwiększa. W efekcie poszczególne szafy serwerowe różnią się między sobą nie tylko rozmiarem, ale również funk­cjo­nal­no­ścią. I bez problemu można dopasować najlepsze rozwiązanie do swoich potrzeb.

Postaw na serwery Dell Poweredge

Najczęściej w serwerowniach średnich przedsiębiorstw znaleźć można szafy o wyso­ko­ści mon­ta­żo­wej 42 U. Warto przy projektowaniu wziąć pod uwagę to, by nie doszło zarówno niedowymiarowania, jak i prze­wy­mia­ro­wa­nia. W szafie można umieścić serwery Dell typu Poweredge. Poza tym to także przestrzeń, w której mieszczą się wentylatory o określonej mocy. To sprawia, że swoiste centrum danych twojej firmy może działać bez zarzutu. Pozostaje także przestrzeń, w której może znaleźć się dodatkowa pamięć masowa, jeśli jest taka potrzeba.

Nowoczesne rozwiązanie – Dell Poweredge

Typ obudowy znacząco będzie wpływać na funkcjonowanie szafy. Najczęściej na rynku znaleźć można modele meta­lowe, z bla­chy sta­lo­wej albo wyko­nane z two­rzywa. Im lepsze parametry obudowy, odporność mechaniczna czy też sprawne systemy odpro­wa­dze­nie cie­pła i mniejsza masa, tym szafa staje się bardziej funkcjonalna i serwet mogą działać bez zarzutu, co niewątpliwie wpływa na wydajność aplikacji oraz ilość dysków, jakie można zamontować. I dlatego wiele firm wybiera też lek­kie szafy alu­mi­niowe, poliamidowe zbro­jone włók­nami, z włókna węglo­wego czy kevlaru. Poza ilością zajmowanego miejsca ważnym parametrem jest również to, czy szafy będą miały kon­struk­cję zamkniętą czy otwartą. To drugie rozwiązanie jest tańsze i daje łatwiejszy dostęp zewnętrznym dyskiem oraz innym do innych zainstalowanych sprzętów 2). Szafy zamknięte natomiast pozwalają kontrolować przepływa powietrze. Ten typ obudowy również chroni instalację przed kradzieżą lub uszkodzeniem.