Najlepsze hiszpańskie seriale na Netflix

Artykuł gościnny
2 lipca 2021

Hiszpańskie seriale mają w sobie pewien urok. Są często bardzo dobrze przemyślane i rzadko kiedy ktokolwiek jest w stanie domyślić się, jakie będzie zakończenie. Netflix to prawdziwa wylęgarnia hiszpańskich produkcji. Mają ich tak wiele, że ciężko jest wybrać coś dla siebie. Dlatego postanowiliśmy zrobić subiektywną listę z najlepszymi produkcjami serialowymi, które przedstawiają piękno hiszpańskiego języka.

Uwięzione

Macarena trafia do więzienia dla kobiet za defraudację pieniędzy. Dopuściła się tego z miłości do starszego mężczyzny, który dzisiaj nie chce jej nawet podać ręki. Będzie musiała szybko nauczyć się funkcjonować w zamknięciu i nauczyć się, kto jest dobry, a kto niekoniecznie. Niestety – niemal na samym początku podpada Zulemie, która nie pozwoli jej, aby poczuła się pewnie nawet przez moment. Możecie szukać produkcji po hiszpańskim tytule – „Vis a vis”.

Dom z papieru

„La casa de papel”, czyli serial, który całkowicie opanował świat. To historia o złodziejach, którzy zostali zebrani w jedno miejsce przez tajemniczego Profesora. Wiele miesięcy szkoleni, aby mogli napaść na mennicę w Hiszpanii. Nie znają swoich imion, posługują się jedynie pseudonimami, które wzięły się od nazw miast. Wszystkim z zewnątrz steruje Profesor i jest o kilka kroków przed wszystkimi. Do czasu… „Dom z papieru” naprawdę warto zobaczyć, bo nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Bałagan, jaki zostawisz

Raquel porzuca wszystko i wraz ze swoim mężem – Germanem – wyjeżdża do jego rodzinnej miejscowości, gdzie ma uczyć w liceum. Dopiero na miejscu dowiaduje się, że zastępuje kobietę, która zginęła w, nie do końca, wyjaśnionych okolicznościach. Mocno angażuje się w prywatne śledztwo, odkrywając co i rusz mroczniejsze sekrety… Czy to samobójstwo? A może ktoś jej pomógł?

Sky Rojo

Coral, Wendy i Gina to trzy prostytutki, które postanawiają wyrwać się ze szponów alfonsa. Czeka je długa podróż, bo mężczyzna będzie robił wszystko, co może, aby je znaleźć. Kobiety jednak nie zatrzymają się nawet na chwile. Nie drgnie im powieka przed zrobieniem wszystkiego, co możliwe, aby uciec Romeo. Przy okazji odkryją, że przyjaźń może je wyzwolić.

Niewinny

Mateo jest byłym skazańcem. Siedział w więzieniu 9 lat, ponieważ interweniował w trakcie bójki i doprowadził do śmierci innego człowieka. Dzisiaj układa sobie życie na nowo, poszukuje z żoną domu, gdzie mogliby zamieszkać po narodzinach dziecka. Ale Mateo odbiera telefon, a osoba po drugiej stronie słuchawki przekazuje mu informacje, które wprowadzą chaos do jego sielankowego jestestwa.

Jak widzicie – wybór hiszpańskich produkcji jest całkiem spory. Na pewno wybierzecie coś dla siebie. Oglądaliście któryś z tych seriali?