Jak szybko kupować i sprzedawać kryptowaluty?

Artykuł sponsorowany
3 maja 2023

Kryptowaluty coraz bardziej pokazują swój potencjał, z roku na rok powstaje coraz więcej cyfrowych walut. Dużym zainteresowaniem cieszą się też bitomaty czy portfele kryptowalutowe, które pozwalają na przechowywanie dostępów do krypto. W dzisiejszym artykule sprawdzamy, w jaki sposób można szybko sprzedać i kupić kryptowaluty.

 

 

 

Gdzie można szybko kupić kryptowaluty?

Kryptowaluty można kupować i sprzedawać na kilka różnych sposobów. Portfel kryptowalut umożliwia szybki zakup i sprzedaż krypto z poziomu strony internetowej bądź aplikacji. Tzw. hot wallets są często polecane początkującym, ponieważ są stosunkowo proste  w obsłudze. Niektóre portfele online, które są dostępne na rynku, są zintegrowane z kantorem, co pozwala na jeszcze szybszą wymianę walut cyfrowych. Kolejnym miejscem, gdzie można szybko kupić cyfrowe aktywa, jest wcześniej wspomniana giełda kryptowalutowa. Inwestowanie bezpośrednio na giełdzie zdecydowanie wpływa na szybkość kupowania kryptowalut. Korzystanie z bitomatów to nieoczywisty sposób na dość szybki zakup waluty cyfrowej, należy jednak pamiętać, że bitomaty obsługują zwykle ograniczoną ilość walut.

Czy warto szybko sprzedawać kryptowaluty?

Waluty kryptograficzne można sprzedawać na kilka sposobów, dobrym rozwiązaniem jest portfel kryptowalutowy, który połączony jest bezpośrednio z giełdą, co pozwala na szybką sprzedaż walut cyfrowych. Treader musi być dobrze obeznany z technologią blockchain, jak i z samym działaniem rynku giełdowego.

Należy być uważnym przy szybkim sprzedawaniu kryptowalut, ponieważ pochopna sprzedaż może zaniżyć wartość cyfrowej waluty, a do takiej sytuacji nie chcemy doprowadzić, zatem nasze pytanie nie powinno brzmieć jak szybko sprzedać krypto, a jak zrobić to z korzyścią. Warto pamiętać o trzech podstawowych zasadach inwestowania:

  • inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić – pozwoli to zachować płynność finansową,
  • rób research przed inwestycją – co chwilę pojawiają się nowe kryptowaluty, warto zrobić dobre rozeznanie,
  • kupuj tanio, sprzedawaj drogo – taka jest mocno uproszczona zasada inwestowania w cyfrowe aktywa.

Short-selling kryptowalut

Kryptowaluty oczywiście można szybko sprzedawać, giełdy często oferują usługę krótkiej sprzedaży. Z  tej opcji korzystają traderzy, co chcą wzbogacić się na spadkach na rynku krypto, lub chcą zabezpieczyć swoją pozycję.

O czym warto pamiętać przed zakupem kryptowalut?

Mimo że waluty kryptograficzne są bardzo popularne, do inwestowania w nie trzeba podchodzić z rozwagą. Historia i sukces Bitcoina jest kusząca, wiele osób ma nadzieję na to, że inwestycja szybko się zwróci. Należy jednak pamiętać, że to jedna z niewielu walut cyfrowych, która odniosła taki sukces. Można bacznie obserwować rynek, możliwe, że któraś kryptowaluta powtórzy sukces Bitcoina, jednak trzeba być w tej sprawie cierpliwym.

Co wpływa na cenę kryptowalut?

Kryptowaluty mają swój koniec, mają one ograniczoną podaż, która bezpośrednio wpływa na cenę waluty. Co to dokładnie oznacza? Że im mniej Bitcoinów zostanie do wykopania, tym droższe one będą. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku innych walut cyfrowych. Trudno jednoznacznie przewidzieć, ile dana waluta kryptograficzna będzie kosztowała, rynek ciągle się zmienia.

Zanim zajmiemy się kupnem i sprzedażą kryptowalut, warto dogłębnie zbadać ten temat. Trzeba pamiętać o tym, że korzystanie z giełdy będzie wiązało się z pewnym ryzykiem inwestycyjnym.