Co zrobić, aby cieszyć się szybkim Internetem? 3 porady

Artykuł gościnny
18 maja 2017

Czasy, kiedy Internet docierał do niewielu miejsc, dawno minęły. Dzisiaj każdy powinien mieć dostęp do szybkiego Internetu bez względu na to, gdzie aktualnie się znajduje. Jednak, aby tego dokonać trzeba podjąć kilka ważnych decyzji i zdawać sobie sprawę, co jest najważniejsze, aby cieszyć się najszybszym internetem.

Wybierz dobrego dostawcę Internetu

Jeśli chcesz cieszyć się możliwie najszybszym Internetem, wyboru dostawcy tej usługi nie możesz pozostawić przypadkowi. Jeśli decydujesz się na usługodawcę lokalnego, zasięgnij opinii znajomych, czy sąsiadów, którzy korzystają z usług wybranej firmy. W ten sposób poznasz ich zdanie na temat szybkości samego Internetu, czy jakości usług montażowych, które mogą być oferowane gratis.

Jeżeli wybierany przez Ciebie dostawca świadczy usługi na terenie całej Polski, rozszerz grupę użytkowników o internautów. Pamiętaj jednak, że szybkość Internetu często zależy od uwarunkowań terenowych, dlatego wciąż najcenniejsze będą opinie sąsiadów i mieszkańców Twojej miejscowości. Rozszerzone informacje na temat poszczególnych technologii, a także dostawców znajdują się na stronie http://rankinginternetu.pl/. Na portalu tym znajdziesz, między innymi informacje o internecie LTE, czy porównanie dostawców Internetu świadczących usługi w całej Polsce.

Dokonaj zakupu wysokiej klasy routera

Router jest urządzeniem, które ma za zadanie łączyć Twój komputer z jednostką wysyłającą sygnał internetowy. Jeżeli to urządzenie nie będzie należycie wydajne – pojawią się straty, które będą odczuwalne właśnie spowolnionym dostępem do Internetu. Jeśli chcesz cieszyć się szybkim Internetem – nie oszczędzaj na routerze.

Polecamy wybierać możliwie najlepsze urządzenia do danych zastosowań. Przed wyborem możesz zasięgnąć opinii doświadczonego znajomego, sprzedawcy lub sprawdzić ranking routerów dostępny na https://najlepszyranking.pl/ranking-routery-ap. Zestawienie to zawiera najlepsze obecnie routery, dlatego warto się kierować tym rankingiem przy zakupie.

Usuń wirusy i niepotrzebne procesy

Niektóre wirusy działają w ten sposób, że znacznie spowalniają Internet. Dzieje się tak za sprawą tego, że ich funkcjonowanie często opiera się na wysyłaniu ogromnych ilości danych za pośrednictwem sieci. Ponadto złośliwe oprogramowanie nie zawsze daje o sobie znać w wiadomy sposób, dlatego warto zaktualizować program antywirusowy, czy zainstalować inny.

Niewiele osób zwraca również uwagę na procesy, które aktualnie zajmują zasoby procesora, a to właśnie one często znacznie spowalniają łącze internetowe. Wyłącz je jak najszybciej, jednak zwróć szczególną uwagę na te, bez których praca komputera nie będzie możliwa. Jeśli je wyłączysz, pojawią się problemy, dlatego bądź maksymalnie ostrożny.

Nie każdy dostawca Internetu gwarantuje, że połączenie będzie należycie szybkie, dlatego samo podłączenie się do sieci nie dostarczy Ci szybkiego dostępu. Przed zakupem usługi zastanów się, który usługodawca będzie najlepszy, nie zapomnij również o wysokiej klasy routerze. Jeśli Twój Internet znacznie spowolnił w trakcie użytkowania – usuń procesy. Dzięki tym radom sytuacja powinna się znacząco zmienić.


#Artykuł sponsorowany