Na co zwrócić uwagę zlecając stworzenie strony internetowej?

Artykuł gościnny
4 stycznia 2019

“Nie ma Cię w internecie – nie istniejesz” – to powiedzenie dwudziestego pierwszego wieku, czasu, gdy każda, nawet najmniejsza lokalna firma, powinna mieć swoją wizytówkę w internecie. Prawdopodobnie każdy potencjalny klient przed dokonaniem zakupu lub zleceniem usługi zagląda do sieci, aby sprawdzić wiarygodność firmy.
Co budzi najwięcej zaufania w sieci? Strona internetowa z nowoczesną grafiką i przejrzystą treścią, która w sposób prosty i precyzyjny odpowiada na wszystkie pytania. Jeśli prowadzisz działalność lub dopiero otwierasz nową firmę w stolicy naszego państwa, warto zainwestować w tworzenie strony internetowej, która pomoże się wyróżnić spośród konkurencji. Gdy postanowiłeś zlecić stworzenie strony internetowe, nadchodzi czas na podjęcie trudnej decyzji, czyli wybór wykonawcy Twojej strony internetowej. Tworzenie strony wiąże się z dużą ilością szczegółów technicznych o których zdecydowana większość z nas nic nie wie, dlatego w skrócie opowiemy, na co warto zwrócić uwagę i nad czym się zastanowić zlecając stworzenie strony internetowej.

Jaki CMS wybrać dla swojej strony lub sklepu internetowego?

CMS, czyli system zarządzania treścią na Twojej stronie. CMS istnieje aby jak najbardziej uprościć zarządzanie stroną dla jej właściciela. Za pomocą danego systemu możesz z łatwością dodawać, edytować i usuwać większość treści na stronie bez pomocy webmastera. Jedyne czego potrzebujesz, to przeglądarkę i dostęp do internetu.
Jeśli wybrałeś tworzenie strony internetowej opartej o CMS, to warto się zastanowić nad wyborem właściwego dla Ciebie rozwiązania: CMS autorski czy, tak zwany, open source. Systemy autorskie są płatne i są najlepszym rozwiązaniem dla tych, kto planuje stworzyć stronę z nietypowymi funkcjonalnościami. Jeśli jednak szukasz prostego rozwiązania dla strony wizytówki, czy zwykłego sklepu zalecamy skorzystanie z rozwiązań ogólnodostępnych i bezpłatnych.
Zobacz ofertę: https://greenparrot.pl/software-house/

Jaki szablon graficzny wybrać?

Największe i najważniejsze wrażenie na każdego użytkownika, który wejdzie na Twoją stronę internetową, zrobi wygląd strony, czyli jej szata graficzna. Aktualnie najpopularniejszym stylem przy tworzeniu stron internetowych jest minimalizm.
Jak i w przypadku z wyborem systemu zarządzania treścią masz dwie możliwości, choć dokładniej mówiąc trzy: płatną, mniej płatną i darmową.
Zacznijmy od darmowej i mniej płatnej wersji, które są bardzo ciasno powiązane ze sobą. Do każdego ogólnodostępnego CMS można znaleźć w sieci setki, jeśli nie tysiące kompatybilnych szablonów graficznych, które nie wymagają żadnych zmian grafika. Niektóre z szablonów dedykowanych do tego czy innego CMS dostępne w wersji płatnej, gdyż mogą być bardziej skomplikowane.
Płatna wersja, czyli wersja autorska szaty graficznej dla strony, jest dla wymagających, dla tych kto chce przekazać swoją wizję przez stronę internetową. Grafika na zamówienie jest wykonywana przez grafika w kilka etapów na podstawie dokładnego wywiadu z klientem aby jak najbardziej odpowiadać jego oczekiwaniom.
Idealna strona internetowa powinna dokładnie przekazać Twoją wizję i zostać źródłem pozyskania coraz większej ilości nowych klientów dla Twojej firmy.


#Artykuł partnera