Najlepsze laptopy do wideokonferencji Zoom

Artykuł sponsorowany
24 sierpnia 2022

Najlepsze laptopy do wideokonferencji są poszukiwane od kilku lat. Ludzie mają tendencję do preferowania połączeń wideo w stosunku do konwencjonalnych metod komunikacji, takich jak dzwonienie lub wysyłanie wiadomości tekstowych. Staje się to ważniejsze wraz z transformacją biur w cyfrowe miejsca pracy. Szczególnie w sektorze korporacyjnym, gdzie spotkania typu Zoom są nowym sposobem łączenia się ze współpracownikami.

Oznacza to, że kupując nowy model, trzeba wziąć pod uwagę wymagania laptopa dotyczące wideokonferencji. Mówiąc wprost, aby skutecznie komunikować się, musisz mieć niedrogi laptop do wideokonferencji. Więc musisz pamiętać o tym punkcie, czy przeglądasz laptopy do użytku domowego lub laptopy dla nauczycieli.

Wymagania dotyczące laptopów do prowadzenia wideokonferencji

Większość osób szukających niedrogiego laptopa do wideokonferencji chce jedynie pokryć podstawy. Dlatego podajemy specyfikacje i wymagania, które są niezbędne do prowadzenia wideokonferencji Zoom.

Najważniejsze funkcje do prowadzenia wideokonferencji

Przeglądając laptopy do prowadzenia wideokonferencji Zoom, skup się na jakości dźwięku i obrazu. Najważniejszymi atrybutami są doskonały mikrofon, kamera internetowa i głośniki. Są to podstawowe wymagania dotyczące laptopów do prowadzenia wideokonferencji, które należy rozważyć, zaznacza https://techpolska.pl/.

Wymagania sprzętowe dla konferencji Zoom

Do prowadzenia wideokonferencji nie jest potrzebny wysokiej klasy laptop. Musisz jednak zadbać o podstawy, aby pracować płynnie i odbierać wysokiej jakości połączenia wideo. Poniżej przedstawiono podział sprzętu przy zakupie niedrogiego laptopa do prowadzenia wideokonferencji.

Procesor: Intel Core i5 lub AMD Ryzen 5

RAM: Minimum 4GB (8GB to standard)

Pamięć masowa: Zalecany jest dysk SSD o pojemności 256 GB, ale można też dostać dysk HDD o pojemności 500 GB

Grafika: Zwykle pokładowe procesory graficzne Intel lub AMD są dobre do wideokonferencji. Tak więc, o ile nie jesteś graczem, nie musisz kupować laptopów z dyskretną grafiką.

Lenovo V15-IIL – niedrogi laptop do wideokonferencji

Lenovo V15-IIL to tani laptop do wideokonferencji, który posiada zintegrowaną grafikę. Ma plastikową obudowę o grubości profilu 19,9 mm i waży około 4,6 funta (2,1 kg). Jego zrównoważona kombinacja sprzętowa jest powodem, dla którego umieściliśmy go na naszej liście najlepszych laptopów do wideokonferencji.

Posiada on procesor Core i5-1035G1, który jest procesorem z wyższej półki. Otrzymasz więc bazową częstotliwość 1,0 GHz z maksymalną prędkością do 3,6 GHz. Brakuje w nim dyskretnej karty graficznej, ale wbudowany procesor graficzny Intel UHD G1 poradzi sobie z trudnymi zadaniami. Możesz bez problemu grać w casualowe gry online, takie jak Minecraft i League of Legends. Dodatkowo posiada 8GB pamięci RAM z 256GB pamięci masowej SSD i baterią 35Wh.

Dla tych, którzy potrzebują laptopów do użytku domowego, V15-IIL jest niedrogą opcją. Możesz łatwo zainstalować i uruchomić program Zoom, aby wziąć udział w wideokonferencjach. Bateria w tym laptopie może zapewnić 6 godzin czasu pracy na jednym ładowaniu. Jest kamera internetowa HD, która siedzi na górze wyświetlacza. Nie ma jednak fizycznej migawki do zasłaniania kamery, co może irytować niektórych użytkowników. Sprawdź więcej laptopów na https://techpolska.pl/.

HP Pavilion 15 – dotykowy laptop biznesowy do wideokonferencji

Jest to laptop średniej klasy, który urzeka fascynującymi funkcjami i komponentami napędzanymi przez AMD. Pavilion 15 jest jednym z najlepszych laptopów do wideokonferencji, które można dostać w 2021 roku. Od projektu, przez sprzęt, po wydajność, bije konkurencję na każdym polu. Waży około 4 funtów (4,16lbs/1,89kg) przy stosunkowo grubym profilu 17,9mm.

HP Pavilion 15 jest uzbrojony w procesor Ryzen 7-3700U, który zapewnia częstotliwość pracy w zakresie od 2,1 GHz do 3,7 GHz. GPU 5 generacji RX Vega 10 oferuje podobną wydajność jak grafika Intel UHD. Ponadto posiada 16 GB pamięci i 256 GB pamięci masowej SSD. Możesz więc cieszyć się lekką rozgrywką bez problemów z przegrzewaniem i zacinaniem się.

8-godzinna bateria i szerokokątna kamera internetowa wyróżniają go spośród innych. Zapewnia ona wyraźny obraz wzbogacony o jasne kolory podczas wideokonferencji Zoom. Technologia HP Audio Boost z podwójnymi głośnikami HP zapewnia wysokiej jakości dźwięk bez zniekształceń. 15,6-calowy ekran dotykowy wyposażony w technologię IPS zapewnia ostry obraz w rozdzielczości 1080p. Ponadto, klawiatura na tym komputerze jest niczym innym jak błogosławieństwem dla użytkowników biznesowych. Jest wygodna, łatwo się na niej pracuje i nie powoduje zmęczenia.

Lenovo Yoga 730-13IKB – konwertowalny laptop do wideokonferencji

Yoga 730-13IKB to wysokiej klasy wybór z naszego zestawienia najlepszych laptopów do wideokonferencji. Jak na laptop konwertowalny, w 13,3-calowej obudowie zamknięto potężne specyfikacje, które można znaleźć tylko w ultrabookach. Ten ultraprzenośny laptop do wideokonferencji ma cienki profil 14,1 mm i waży około 2,74 funta (1,24 kg).

Ten lekki laptop posiada procesor Core i7-8550U o bazowej częstotliwości 1,8GHz. Jednak w razie potrzeby może on dostarczyć do 4,0GHz, podczas gdy pokładowa grafika Intel UHD 620 może uruchomić gry w wyższych fps. Oprócz 13-calowego wyświetlacza dotykowego, jest 16GB pamięci wtopionej w 256GB pamięci masowej SSD.

Lenovo Yoga 730-13IKB jest wyposażony w długotrwałą baterię (11-godzinną), która może zabrać Cię przez pracowity dzień. Na górze znajduje się kamera 720p, która rejestruje obrazy z akceptowalną jakością. Ponadto posiada mikrofony dalekiego zasięgu, które mogą rejestrować czysty dźwięk o dobrej jakości. Jego głośniki są skromnej jakości, ale nie zabraknie Ci żadnego dźwięku podczas rozmowy wideo.

Konwertowalna obudowa, ekran dotykowy 1080p i długa bateria sprawiają, że jest to jeden z najlepszych laptopów do wideokonferencji. Jest to szybki kabriolet dla tych, którzy potrzebują laptopów 2 w 1 do użytku domowego i pracy biurowej.