Najlepszy internet dla graczy? Światłowód!

Artykuł sponsorowany
19 lipca 2023

Internet światłowodowy może być tak szybki i stabilny, że zapewni płynną rozgrywkę bez lagów nawet przy najbardziej wymagających grach sieciowych. Jakie parametry powinien mieć internet dla graczy? Na co jeszcze zwrócić uwagę w ofercie na światłowód? Sprawdź, co warto wiedzieć, żeby wybrać najlepszy internet do gier!

Dlaczego światłowód to najlepszy internet do gier?

Możesz grać w gry online bez względu na to, czy korzystasz z internetu mobilnego, czy stacjonarnego. Optymalnym wyborem dla gracza będzie jednak to drugie rozwiązanie, zwłaszcza w technologii FTTH, czyli światłowodu, który jest doprowadzony bezpośrednio do Twojego domu lub mieszkania.

Internet światłowodowy to najbardziej stabilny dostęp do sieci. W przeciwieństwie do połączenia mobilnego 4G LTE lub 5G przepustowość łącza nie zależy tu od ukształtowania terenu i pogody, ani liczby osób, które w Twojej okolicy korzystają z sieci. Co więcej, masz nielimitowany transfer danych, więc pobierając kolejną grę, nie musisz przejmować się wyczerpaniem limitu. Światłowód to również internet dla graczy, który zapewnia obecnie największe prędkości transferu danych.

Jakie parametry powinien mieć internet światłowodowy dla graczy?

Dla większości użytkowników sieci kluczowa jest prędkość pobierania danych. Jeśli chcesz wybrać dobry internet dla graczy, zwróć jednak uwagę na 3 następujące parametry:

  1. Prędkość pobierania danych (download). Wpływa na płynność rozgrywki online, w tym wczytywania detali graficznych, a także tempo pobierania gier z sieci. Rozsądne minimum do gier sieciowych to około 300 Mb/s, przy założeniu, że w tym samym czasie z domowego internetu mogą w mniej intensywny sposób korzystać także inni domownicy. Rzecz jasna im większy download, tym lepiej.
  2. Prędkości wysyłania danych (upload). Niedoceniany parametr, który przekłada się między innymi na to, jak szybko wykonywane przez Ciebie akcje odbierają inne osoby z zespołu. Ma też kluczowe znacznie, gdy chcesz streamować grę na żywo. Upload powinien wynosić minimum 50 Mb/s.
  3. PING, czyli czas opóźnienia w milisekundach (ms), który upływa od wysłania informacji na serwer do otrzymania odpowiedzi. Niski PING gwarantuje brak tak zwanych lagów, czyli zakłóceń w płynności gry. Nie powinien być wyższy niż 40 ms, chociaż przy dynamicznych grach online lepszy będzie PING poniżej 20 ms, a dla profesjonalnych graczy nie większy niż 10 ms.

Gdzie znaleźć dobry internet do gier, który spełnia powyższe warunki w atrakcyjnej cenie? Sprawdź ofertę Orange Światłowód na stronie https://www.orange.pl/internet/internet-domowy. Usługa jest dostępna już od 65,01 zł/miesiąc. Internet światłowodowy Orange dociera też do ponad 7 milionów gospodarstw domowych, więc jest duża szansa, że Ty również możesz skorzystać z oferty.

Zalety Orange Światłowód – czemu warto wybrać internet światłowodowy Orange?

W Orange Światłowód już najtańszy wariant oferty to prędkość pobierania danych do 300 Mb/s i prędkość wysyłania do 50 Mb/s. Do wyboru masz też jednak trzy opcje o jeszcze wyższych parametrach. Najszybszy internet światłowodowy Orange dla graczy to download łącznie aż do 2 Gb/s (na dwóch lub więcej urządzeniach jednocześnie, na jednym do 1 Gb/s) i upload do 600 Mb/s.

Wedłu danych portalu Speedtest.pl, światłowód pomarańczowego operatora wyróżnia też bardzo niski PING, który w maju 2023 roku wynosił średnio tylko 10 ms. Usługa może obejmować również wypożyczenie nowoczesnych urządzeń, takich jak router Wi-Fi czy inteligentny extender Wi-Fi. Co więcej, przy zakupie Orange Światłowód online pierwsze 2 miesiące masz za 0 zł.

Wypróbuj rozwiązanie z minimum formalności i wygodną e-umową. Co więcej, zamiast usługi na 24 miesiące możesz też wybrać umowę bezterminową i zakończyć ją w dowolnym momencie.