Xiaomi czy iPhone – który smartfon wybrać?

Artykuł sponsorowany
25 czerwca 2022

Apple to doskonale znana amerykańska marka, która istnieje od kilkudziesięciu lat i w dalszym ciągu cieszy się ogromną popularnością, wypuszczając na rynek kolejne linie iPhone’ów. Za jedną z najsilniejszych marek uchodzi obecnie także chińskie Xiaomi. Czym różnią się smartfony obu firm? Szczegółowe informacje na temat smartfonów Xiaomi i Apple przedstawiamy w poniższym artykule.

Xiaomi i Apple – potentaci na rynku smartfonów

Xiaomi i Apple uznawane są za liderów rynku smartfonów w skali globalnej. Tym, co wyróżnia amerykańskie Apple, jest doświadczenie. Firma ta funkcjonuje, począwszy od 1976 roku, i może poszczycić się wprowadzeniem na rynek wielu nowatorskich rozwiązań nie tylko w sferze smartfonów, ale również w wielu innych dziedzinach.

Z kolei Xiaomi jest firmą, która istnieje od stosunkowo krótkiego czasu, bo od 2011 roku. Jej historia jest jednak dowodem na to, że osiągnięcie wysokiej pozycji rynkowej i zdobycie uznania wśród klientów na całym świecie wcale nie musi trwać długo.

Modele działania obu firm są diametralnie inne. iPhone’y sygnowane charakterystycznym logo z jabłkiem od lat uchodzą za smartfony typu premium, co wpływa także na ich cenę. Firma posiada swój własny system operacyjny iOS, zaś smartfony Xiaomi bazują na Androidzie, który jest wykorzystywany także przez wielu innych producentów smartfonów. Xiaomi prowadzi także bardzo agresywną politykę cenową i niejednokrotnie proponuje swoim klientom sprzęt zaawansowany technologicznie w wyjątkowo niskich cenach.

Smartfony Xiaomi – czy warto je kupować?

Xiaomi posiada wyjątkowo popularną linię smartfonów o nazwie Redmi. W tej chwili jednym z hitów sprzedażowych pozostaje Xiaomi Redmi Note 10 Pro. Jest to smartfon, w którym zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych znanych z urządzeń klasy premium, a jednocześnie można go zakupić w stosunkowo niskiej cenie.

Sercem wspomnianego smartfona jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 732G, w tym procesor graficzny Qualcomm Adreno 618. Urządzenie jest wyposażone w aż 6 GB pamięci RAM, dlatego mamy pewność, że wszystkie aplikacje będą działały bardzo wydajnie. W Xiaomi Redmi Note 10 Pro zastosowano ekran FHD+ o przekątnej 6,67” i proporcjach 20:9, co gwarantuje wielką przyjemność nie tylko z oglądania filmów, ale również z grania w różnego rodzaju gry. Każdy, komu zależy na tym, by zakupić nowoczesny smartfon w rozsądnej cenie, z całą pewnością powinien postawić na linię Xiaomi Redmi.

Czym wyróżniają się smartfony Apple?

iPhone’y, czyli linia smartfonów zaprojektowana przez Apple, od lat cieszy się uznaniem na całym świecie. Producent każdego roku wypuszcza na rynek kolejne modele iPhone’ów, które zachwycają zastosowaniem przełomowych rozwiązań cyfrowych.

Tym, co odróżnia smartfony Apple od wszystkich pozostałych dostępnych na rynku, jest system operacyjny. Urządzenia Apple są oparte na systemie iOS, podczas gdy cała reszta smartfonów na rynku korzysta z systemu Android. Specyfika iOS-a sprawia, że ma on równie dużo zwolenników, jak i przeciwników. Jedno jest pewne – Apple to prawdziwy gigant na rynku smartfonów z wyjątkowo długą historią.

Wśród modeli, które są dostępne w sprzedaży od jakiegoś czasu, na szczególną uwagę zasługuje iPhone 12 Pro Max. Swoją premierę miał on w 2020 roku i do tej pory cieszy się niesłabnącą popularnością. Posiada on procesor sześciordzeniowy Apple A14 Bionic oraz system operacyjny iOS14. Urządzenie wyposażone jest w ekran OLED o przekątnej 6,8″. Mimo iż smartfon nie nie jest tani, to oferowane przez niego funkcjonalności oraz pojemność dostępnej pamięci na dysku twardym (nawet 512 GB) sprawiają, że osób zainteresowanych jego zakupem w dalszym ciągu jest co niemiara.