Jak zintegrować program magazynowy z platformą e-commerce?

Artykuł gościnny
22 listopada 2016

Działalność e-commerce wymaga sprawnego funkcjonowania na każdym etapie – od obsługi zamówień, sprzedaży, płatności, po wysyłkę, kontrolę stanów magazynowych, śledzenie towarów oraz obsługę zwrotów i reklamacji. Wszystko w to musi działać niezawodnie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Przez cały rok – bo takie są wymagania klientów w B2C. Sprawnie działający system obsługujący sprzedawcę internetowego integruje różne moduły. Kluczem do przetrwania na rynku jest niezawodność funkcjonowania tych wszystkich elementów.

art1

Oprogramowanie sklepu internetowego to nie tylko system obsługujący prezentację towarów, ich sprzedaż, zamawianie czy płatności jest najważniejszy w działalności handlowej w Internecie. Każdy, kto miał choć przez chwilę styczność z branżą e-commerce wie, że kluczowym elementem jest logistyka – sprawna obsługa całego procesu wysyłki do klientów, od zlecenia wysłania, poprzez przygotowanie przesyłki, po przekazanie jej firmie kurierskiej. A ten etap obsługują specjalistyczne systemy magazynowe, które – w celu optymalizacji całego procesu – wymagają poprawnej integracji z całą platformą e-commerce. Przy większej skali działalności o jakości działania przedsiębiorstwa e-commerce decyduje w istocie program magazynowy, a raczej zintegrowany system OMS i WMS.

Wybór odpowiedniego systemu magazynowego

Kluczowym elementem budowanie infrastruktury przedsiębiorstwa e-commerce jest wybór systemu magazynowego. Obecnego na rynku programy magazynowe oferują różnego rodzaju funkcje, dla sprawnego działania ważna jest jednak możliwość optymalizacji procesów magazynowych – obsługi wejścia, wyjścia oraz przesunięć wewnętrznych. Zarządzanie magazynem to złożony proces, więc nie każde oprogramowanie dla firm jest w stanie realizować go w satysfakcjonującym zakresie. Budowanie sprawnego biznesu e-commerce zależy więc od wyboru całego systemu, lub przynajmniej możliwości integracji poszczególnych jego elementów w sprawnie i niezawodnie działającą całość.

Wybór dostawcy-integratora

Integracja oprogramowania, choć nie zawsze skomplikowana z programistycznego punktu widzenia, rodzić może jednak wiele problemów dotyczących budowania architektury całego systemu. Cóż wiele mówić – budowa optymalnego z punktu widzenia użytkownika systemu e-commerce wymaga doświadczonego partnera, który zintegruje się z platformą sklepu internetowego. Z racji tego, że sprawność działania systemu jako całości decyduje o konkurencyjności firmy działającej na rynku e-commerce, to poprawnie przeprowadzona integracja w istocie może zadecydować o sukcesie finansowym całego przedsięwzięcia. O tym jak sprawnie zintegrować program magazynowy z platformą e-commerce najlepiej dowiedzieć się od doświadczonych na tym polu specjalistów, wiecej przeczytasz pod linkiem: http://www.sente.pl/system-sente/magazyn-wysokiego-skladowania-wms/

#Artykuł partnera