Dostawcy internetu domowego – Porównanie operatorów internetu

Artykuł gościnny
30 marca 2020

Kiedy decydujemy się na założenie stacjonarnego dostępu do internetu, powinniśmy rozważyć wszystkie dostępne na rynku opcje. W Polsce jest wielu operatorów, którzy oferują swoje usługi w całym kraju, jednak nie każda będzie odpowiednia właśnie dla nas. Czym różnią się oferty największych dostawców internetu, jak Vectra, Netia i UPC? Jakie usługi oferują? Poniżej postaramy się przyjrzeć poszczególnym firmom i ich propozycjom dla klientów.

Czego szukamy w domowym internecie?

Chociaż na pewno większość z nas posiada internet w komórce, nie da się ukryć, że nie zawsze może on zastąpić wszystkie nasze potrzeby. Jeśli, przykładowo, lubimy odstresować się przy serialu z popularnej platformy albo tańczyć do muzyki z serwisu streamingowego, internet mobilny może po prostu nie wystarczyć. Dlatego warto poszukać dobrego operatora, który dostarczy nam stabilny internet domowy, tym samym zwiększając naszą swobodę w dostępie do różnych opcji.

W przypadku kiedy już podejmiemy decyzję o znalezieniu dobrego operatora od internetu stacjonarnego, należy porównać kilka podstawowych kryteriów, które pozwolą nam na dobranie tego odpowiedniego do naszych potrzeb i zasobów portfela.

Z łatwością te parametry możemy znaleźć w rankingu internetu domowego na stronie rankinginternetu.pl

cena;

prędkość internetu;

aktywacja;

okres umowy;

dodatkowe opcje (np. telewizja, mobilny internet, dostęp do serwisów streamingowych itp.).

Vectra

Oferta firmy Vectra jest bardzo bogata i oferuje wiele pakietów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Cena za pakiety różni się w zależności od szybkości internetu i dodatkowych opcji, które otrzymujemy przy jego zakupie. Okres umowy wynosi 24 miesiące, co dla jednych może być plusem, dla innych zaś, którzy wolą krótsze okresy umów, stanowić problem. Koszt pakietów wynosi obecnie od 39,99 zł do 179,99 zł. W ofercie dostajemy internet o szybkości od 150 Mb/s do aż 2000 Mb/s. Dla niektórych dodatkowym plusem będzie router wi-fi, który Vectra dołącza za darmo do każdego pakietu. Dodatkowym atutem są oferty łączone, gdzie wraz z internetem otrzymujemy także telewizję. Dla wielbicieli długiego oglądania polecamy pakiety, w których dostawca oferuje dostęp do serwisu streamingowego HBO GO.

Vectra cieszy się dużą popularnością ze względu na szybką i stosunkowo tanią aktywację, szybkie łącze oraz mnogość ofert, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta. Do minusów firmy wiele osób zalicza fakt, że dostęp do sieci internetu światłowodowego obejmuje tereny wyłącznie dużych, dobrze rozwiniętych miast. Nie jest więc to opcja dla wszystkich.

UPC

Drugim dostawcą internetu, którego weźmiemy pod lupę jest UPC. Firma posiada w swojej ofercie bardzo wiele atrakcyjnych pakietów, w których każdy może znaleźć coś dla siebie.

Jedną z dużych zalet pakietów firmy UPC jest możliwość wyboru okresu trwania umowy: dostępne są zarówno pakiety 24-miesięczne, jak i bez zobowiązań – szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które nie mają pewności, przez jaki czas będą korzystać z oferty. UPC oferuje również szybki internet, do 1 Gb/s, niski koszt aktywacji, w niektórych pakietach nawet za złotówkę oraz darmowe okresu próbne dla chcących przetestować opcje firmy. Do każdego zestawu dołączany jest darmowy router WiFi. Atutem tej firmy są z pewnością oferty łączone, czyli internet z usługą telewizji lub telefonem.

Netia

Firma Netia oferuje swoim klientom atrakcyjne pakiety oraz promocje. Bardzo dużą popularnością cieszy się usługa „trzy miesiące za pół ceny”. Na uwagę zasługuje szczególnie zespół pakietów z umową bezterminową, z której w każdym momencie można zrezygnować. Kwoty abonamentu wahają się od około pięćdziesięciu do stu złotych. Forma oferuje klientom także możliwość dokupienia routera WiFi oraz usługi „bezpieczny internet”. Dostęp do internetu od Netii dostępny jest w każdym regionie naszego kraju. Dodatkowym atutem jest także możliwość zawarcia umowy online bez wychodzenia z domu. Sprawdź opinie o Netia na opinie.info.pl

Podsumowanie – który dostawca jest najlepszy?

Każdy z nas ma inne oczekiwania, dlatego wybór najlepszego dostawcy internetu jest w dużej mierze kwestią indywidualną. Jak jednak wynika z naszego podsumowania oferta firmy Vectra dostosowana jest raczej do mieszkańców dużych miast. Z usług Netii na pewno skorzystają osoby, które nie lubią wiązać się umową na długo, cenią sobie za to możliwość zawarcia umowy przez internet. UPC sprawdzi się zaś u klientów, którzy chcą połączyć internet z pakietem telewizji i telefonem.