Ile kosztuje naprawa telefonu w dedykowanym serwisie Apple?

Artykuł sponsorowany
8 maja 2022

Smartfony marki Apple charakteryzują się bardzo dobrą jakością wykonania, jednak nie oznacza to, że są one bezawaryjne. Wiele zależy bowiem od tego, w jaki sposób z nich korzystamy oraz czy w międzyczasie nie dojdzie do uszkodzenia mechanicznego. Ile będzie kosztowała naprawa telefonów marki Apple w dedykowanym serwisie?

Naprawa po upływie okresu gwarancji

Telefony, będące na gwarancji, można naprawić bezpłatnie. To samo dotyczy aparatów, które dodatkowo ubezpieczyliśmy – choć ich naprawa nie jest tak naprawdę darmowa, to koszty z nią związane pokrywa ubezpieczyciel. Problematyczna staje się natomiast naprawa, która ma miejsce po upływie okresu gwarancji. Powodem jest fakt, iż w dedykowanym serwisie, w zależności od modelu telefonu i rodzaju awarii, będziemy musieli za nią zapłacić nawet 2000-3000 zł. Przykładowo, naprawa wyświetlacza iPhone 11 Pro Max kosztuje około 800-1000 zł, jednak za wymianę urządzenia przyjdzie nam zapłacić nawet 3000 zł. Nie są to niskie kwoty, jednak i tak o wiele bardziej opłacalne jest oddanie telefonu do serwisu, niż zakup nowego aparatu tej samej marki. Pamiętajmy, że koszt wymiany guzika, naprawy głośnika czy wymiany obudowy jest niższy – często oscylują one w granicach 200-500 zł. Każdy punkt serwisowy Apple dysponuje własnym cennikiem, który przedstawia klientom. Ceny są różne, w zależności chociażby od tego, w jakim dokładnie miejscu znajduje się serwis. Zazwyczaj w mniejszych miejscowościach ceny są niższe, choć różnice nie są aż tak duże, jak mogłoby się wydawać. Ponadto, zazwyczaj samo skonsultowanie problemu jest darmowe – płacimy jedynie za wykonane przez specjalistów usługi, dzięki którym nasz telefon ponownie będzie działał sprawnie.

Naprawa iPhone? Tylko w dedykowanym serwisie!

Na rynku działa obecnie wiele serwisów GSM, jednak nie ulega wątpliwości, że telefonu marki Apple należy naprawiać wyłącznie w dedykowanych punktach. Powodem jest fakt, iż dzięki temu oddajemy aparat w ręce ekspertów, którzy posiadają odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Mamy więc pewność, że otrzymamy naprawiony, sprawny telefon, który posłuży nam jeszcze przez długi czas. Eksperci zajmują się nie tylko naprawą awarii, ale również diagnozowaniem problemów. Telefon nie działa tak, jak powinien, lecz nie do końca wiadomo, co się zepsuło? Wystarczy oddać telefon do serwisu, aby się dowiedzieć. Oczywiście, możemy również skorzystać z usług ogólnego serwisu GSM, jednak należy mieć świadomość, że pracujące tam osoby nie są odpowiednio przeszkolone w zakresie naprawy iPhone.