Ranking zmywarek do zabudowy – którą wybrać?

Artykuł sponsorowany
15 kwietnia 2024

Czyste naczynia bez większego wysiłku? Wystarczy kupić odpowiednią zmywarkę! Wybór sprzętów jest bardo duży – zarówno tych wolnostojących, jak i do zabudowy. W atrakcyjnie urządzonych kuchniach te drugie modele cieszą się ogromną popularnością. Dowiedz się, na jakie parametry zwracać uwagę, by urządzenie, na które się zdecydujesz, posłużyło ci długo po zakupie!

Zmywarka do zabudowy – czy warto?

Zanim zaczniesz porównywać sprzęty, powinieneś określić, czy szukasz zmywarki do zabudowy, czy może wolnostojącej. Modele w zabudowie prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie – drzwiczki nie zaburzają ciągu mebli. Co więcej, dodatkowa izolacja sprawia, że sprzęt pracuje dyskretnie. Nie musisz też poświęcać czasu na dobór urządzenia tak, by pasowało do innych – na przykład lodówki. W końcu – odpada czyszczenie drzwiczek zmywarki z odcisków palców. Sprzęt do zabudowy to dobry pomysł, jeśli masz w domu małe dzieci, które mogą włączyć, wyłączyć lub zmienić ustawienia programu zmywania – jest takie zagrożenie, gdy panel sterowania znajduje się na zewnątrz zmywarki.

Jak widzisz, zmywarka do zabudowy to dobry pomysł, za którym przemawia wiele konkretnych argumentów. Wiesz już, że to rozwiązanie dla ciebie? Pora na kolejne decyzje! Czas określić, czy wolisz model o szerokości 60 cm czy 45 cm. Pierwsze wymiary są identyczne jak większość szafek kuchennych. Węższe modele to z kolei propozycja do kawalerek i aneksów kuchennych, czyli miejsc, w których każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota. Może się też okazać, że wcale nie potrzebujesz pełnowymiarowej zmywarki – wtedy warto kupić mniejsze urządzenie ze względów ekologicznych. Dla pary lub singla, którzy przede wszystkim stołują się na mieście, zmywarka o szerokości 45 cm będzie wystarczająca. Co innego kilkuosobowa rodzina lub współlokatorzy dzielący mieszkanie – wtedy bez pojemniejszego sprzętu się nie obędzie.

Na jakie parametry zwracać uwagę, porównując dostępne modele? Przyjrzyj się takim kwestiom, jak:

 • pojemność;
 • wymiary urządzenia;
 • dostępne programy;
 • łatwe sterowanie;
 • zastosowane funkcje;
 • zużycie wody;
 • klasa energetyczna;
 • generowany hałas;
 • zastosowane technologie.

Pamiętaj, że zmywarki o tej samej szerokości mogą mieć różną pojemność – dlatego uważnie sprawdzaj tę informację w specyfikacji technicznej. Ile pieniędzy trzeba przeznaczyć na dobrą zmywarkę do zabudowy? Najtańsze propozycje znajdziesz za mniej niż 1500 zł. Warto jednak założyć ok. 2500 zł, by mieć w czym wybierać!

Polecane zmywarki do zabudowy – jaką kupić?

Zobacz, które zmywarki cieszą się dobrymi opiniami użytkowników i będą udanym zakupem do twojej kuchni!

 • BEKO BDIN14320 – szukasz modelu w dobrej cenie? Sprawdź tę propozycję o szerokości 60 cm za ok. 1300 zł! Zmieścisz w środku 13 kompletów naczyń, które umyjesz, korzystając z jednego z czterech programów. Klasa energetyczna omawianego sprzętu to E. Docenisz regulowaną wysokość górnego kosza. Dzięki systemowi Hot Air Drying twoje naczynia będą dokładnie wysuszone!
 • BOSCH SMV4EVX14E – dobrze oceniany model za ok. 2500 zł. Możesz umyć tutaj 13 kompletów naczyń – to kolejna pełnowymiarowa propozycja. Spodoba ci się wygodne sterowanie smartfonem i możliwość uruchomienia zmywania z połową załadunku. Czerwona wiązka światła InfoLight poinformuje cię o tym, czy urządzenie aktualnie pracuje.
 • WHIRLPOOL W7I HT58 T MaxiSpace – model za 2700 zł, który świetnie sprawdzi się w każdej kuchni! Zmieści się tutaj aż 14 kompletów naczyń. Klasa energetyczna tego modelu to C, a szerokość – ok. 60 cm. Technologia MaxiSpace oznacza, że pojemność zmywarki jest średnio o 10% większa niż w innych urządzeniach o podobnych wymiarach. Docenisz tryb Power Clean Pro, dzięki któremu pozbędziesz się z naczyń najbardziej uporczywych zabrudzeń. Z kolei NaturalDry to sposób na szybkie i efektywne suszenie naczyń – drzwiczki uchylą się same po zakończeniu cyklu zmywania.

Chcesz poznać inne propozycje? Sprawdź wszystkie zmywarki do zabudowy w sklepie MediaMarkt i wybierz sprzęt, który spełni twoje wymagania!